Butorolki dla dzieci czyli buty na kółkach dla chłopca i dziewczynki

13 marca 2019
0
6474

Wrotki i rolki, przesuńcie się. Zróbcie miejsce dla prawdziwego hitubutorolek! Butorolki są wygodne i bezpieczne, a przy tym zajmują o wiele mniej miejsca.

W dodatku, aby w nich chodzić, biegać, a przede wszystkim jeździć, nie trzeba żadnych specjalnych przygotowań. Można w nich wyjść na spacer czy do sklepu jak w zwykłych butach, a gdy nadarzy się okazja, jednym prostym ruchem zamienić je w buty z kółkami i już!

Odpychając się od podłoża, „ślizgać się” przez wiele metrów!

Szukasz prezentu dla 7-8 latka lub 7-8 latki? Takie butorolki będą spełnieniem ich marzeń!
Nie jesteś przekonana/przekonany?

Sprawdź!

Buty na kółkach dla dzieci
Buty na kółkach dla dzieci / Dostępne są modele zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.

Szybka zamiana

Na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić butorolki od zwykłych, sportowych butów. Podeszwa, cholewka, wiązanie lub rzep. Można w nich chodzić i biegać tak, jak w każdym innym obuwiu.

Jednak w podeszwie zamontowane są kółka, które przy dogodnej okazji zamieniają te „zwykłe” buty w rolko-buty!

Wystarczy, że dziecko przeniesie ciężar ciała na pięty, i już może jeździć na nich podobnie jak na rolkach.

Podobnie, ale nie tak samo.

Jazda w butorolkach jest bardziej bezpieczna, ponieważ dziecko nie osiąga w nich tak dużych prędkości niż w zwykłych rolkach i o wiele łatwiej utrzymuje w nich równowagę.

W takich butach na rolkach każdy spacer, a nawet każde wyjście do sklepu czy do szkoły, mogą stać się prawdziwą przygodą!

Jeśli 7-8 latkę lub 7-8 latka, któremu chcesz sprawić taki prezent, rozpiera energia, to te buty będą dla nich idealne. Pozwalają rozładować nadmiar energii, a przy tym sprawiają ogromną frajdę!

Przejdźmy teraz do szczegółów technicznych.

Jakie wybrać buto rolki: z jednym kółkiem czy z dwoma kółkami?

Zobaczmy, czym się różnią.

Butorolki z jednym kółkiem – większa zwrotność za cenę mniejszej równowagi

Butorolki z zamontowanym jednym kółkiem (w podeszwie na pięcie) pozwalają na łatwiejsze rozpędzenie się, a sama jazda jest bardziej zwrotna.

Trzeba jednak wiedzieć, że z początku trudniej w nich utrzymać równowagę i pierwsze próby jazdy mogą stanowić nie lada wyzwanie dla dziecka.

Jeśli jednak pokona ono pierwsze trudności (i nie zrazi się małymi upadkami), butorolki z jednym kółkiem staną się jego ulubieńcami!

W przypadku, gdy dziecko chce zamienić je w zwykłe buty, wystarczy, że jednym ruchem wyjmie kółko przy użyciu specjalnego, załączonego haka i zamontuje zaślepkę. Niektórym się wydaje, że kółek nie można wymontować i że są one wmontowane do buta na stałe.

Otóż nie! Na całe szczęście. Powtarzamy więc, że z butorolków można wymontować kółka i zmienić je w normalne buty sportowe.

Butorolki z dwoma kółkami – większa równowaga za cenę mniejszej zwrotności

W butorolkach z dwoma kółkami łatwiej jest utrzymać równowagę w porównaniu do modeli z jednym kółkiem. Nie są jednak już tak zwrotne.

Każdy but ma tu dwa kółka.

I uwaga!

Butorolki z dwoma kółkami z łatwością zamienimy w klasyczne butorolki z jednym kółkiem.

Ha!

Przednie kółko jest wyciągane przy pomocy takiego samego haka-kluczyka, a dziurki po kółku można oczywiście zamknąć zaślepką. W ten sposób butorolki z dwoma kółkami zamieniamy w butorolki z jednym kółkiem!

Dodajmy jeszcze, że tylne kółko wysuwa się lub chowa dzięki przyciskowi na pięcie.

Buty na rolkach dla dzieci
Buty na rolkach dla dzieci / Porównaj ceny i sprawdź opinie dzieci i rodziców…

Materiały

Buty z kółkami zawierają gumową podeszwę, podobnie jak zwykłe, sportowe buty. Ich cholewka może być wykonana z ekoskóry lub też innego syntetycznego materiału (także dziurkowanego).

Ich wyściółkę stanowi zwykle bawełna.

Buty na rolkach z wyściółką lub bez

Butorolki dostępne są w dwóch wersjach: z dodatkową, miękką wyściółką lub też bez wyściółki.

Buty z kółkami z wyściółką są wygodniejsze i bardziej stabilne, jednak również o wiele cieplejsze.

Jeśli taki model właśnie chcemy wybrać, to dobrze jest wziąć buty o rozmiar większe niż obuwie noszone przez dziecko na co dzień.

Rodzaje zapięć w rolko-butach

Butorolki mogą być zapinane na trzy sposoby. Pierwszy z nich to klasyczne sznurowadła. Drugi stanowią rzepy Velcro®, natomiast trzeci to połączenie dwóch wymienionych zapięć.

Buty te zawiązywane są na sznurowadła, a u góry mamy dodatkowe zapięcie na jeden rzep.

Buty z rolkami dla dzieci
Buty z rolkami dla dzieci / Zobacz gdzie kupić. Porównaj butorolki w rankingu!

Patrz, jak świecę! Butorolki LED

Buty, które w dowolnej chwili można zamienić w butorolki z pewnością sprawią mnóstwo frajdy dzieciom. Jednak to nie jedyna przyjemność, jaką mogą zapewnić!

Butorolki bowiem mogą być wyposażone w podświetlaną, migającą kolorami podeszwę! W zależności od nastroju, można ją włączać lub wyłączać, a ładowanie baterii odbywa się tu poprzez kabel USB.

Prawda, że to brzmi fantastycznie?

…i jak lecę! Butorolki ze skrzydłami

Niezwykle efektowne! Czy można obok nich przejść obojętnie? Butorolki, które w każdej chwili pozwalają nam na szybką i przyjemną jazdę, z kolorowymi, migającymi podeszwami i do tego… skrzydłami!

Skrzydełka umieszczone są tu po bokach i robią naprawdę piorunujące wrażenie! Taki prezent wywoła uśmiech na twarzy dziecka i zapali iskierki w oczach, o które przecież przede wszystkim nam chodzi!

Jak jeździć w butorolkach?

Jeśli chcemy użyć rolek w butorolkach, wystarczy przenieść ciężar ciała na pięty i lekko (na początku) się odepchnąć. Być może początkowo wystąpią trudności z utrzymaniem równowagi, jednak po pierwszych próbach jazda staje się z każdą chwilą łatwiejsza.

Hamowanie polega tu na przeniesieniu ciężaru ciała na palce, choć… w rzeczywistości można samemu opracować swoją własną technikę tego manewru. W końcu to przecież ciągle są buty ; )

Warto wiedzieć, że butorolki (podobnie jak rolki) nadają się do przemieszczania po równych, czystych powierzchniach, na których nie ma żwiru i piasku.

Kilka ćwiczeń dla początkujących użytkowników buto rolek

Jazdy w butorolkach można się nauczyć naprawdę bardzo szybko, jednak aby uniknąć nieprzyjemnych wywrotek, warto najpierw poćwiczyć w bezpiecznych warunkach.

Najlepiej więc stanąć przy barierce, poręczy czy balustradzie, by w razie czego móc się przytrzymać.

  1. Trzymając się barierki, stajemy raz na piętach (na kołkach!), raz na palcach.
  2. Przejeżdżamy powoli na obu kółkach, wciąż mając w pobliżu barierkę (jedna noga z przodu, palce uniesione do góry, a druga noga ustawiona równolegle do podłoża).
  3. Odpychamy się nogą, która zostaje z tyłu.
Buty z kółkami
Buty z kółkami to doskonały pomysł na prezent dla chłopca i dziewczynki!

Czy tylko prezent dla 7-8 latka?

Oczywiście, buty na rolkach to prezent, który ucieszy każde dziecko… jednak czy tylko dziecko? Przyznajmy, możliwość „podjechania” na butach na gładkiej powierzchni w parku czy nawet w sklepie to przyjemność dla każdego.

I tu mamy dobrą wiadomość.

Butorolki produkowane są nie tylko w rozmiarówce dziecięcej, więc jeśli marzy się – również i nam – jeżdżenie w butorolkach, to spełnienie tego marzenia jest na wyciągnięcie ręki.

Ile kosztują buty z rolkami?

Cena butów na kółkach

Cena butów na kółkach jest zróżnicowana i zależna jest od konkretnego modelu, od tego czy buty mają jedno czy dwa kółka oraz oczywiście od rozmiaru.

Cena tych najtańszych waha się w granicy około 120 zł – 140 zł. Cena tych droższych to już poziom około 260 – 320 zł.

Opinie dzieci i rodziców

Opinie rodziców a zwłaszcza dzieci są jednoznaczne… Buty z kółkami to świetny prezent! Czekamy także oczywiście na Twoje opinie i recenzje konkretnych modeli butów na kółkach, które mieliście okazję przetestować w raz z Waszymi dziećmi. Pomoże to nam wszystkim dobrać odpowiednie rolko buty dla naszych dzieci!

Dodaje opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here