Leżaczek – bujaczek dla niemowlaka: interaktywny, wielofunkcyjny czy elektryczny?

8 kwietnia 2020
0
531

Nikt nie mówi, że dobrym prezentem są wyłącznie zabawki. Również praktyczne akcesoria dziecięce będą dobrym wyborem na upominek. Dlatego też przedstawiamy Wam leżaczek – bujaczek dla niemowlaka.

Leżaczek – bujaczek to jak sama nazwa nam mówi, bujak oraz leżak dla niemowlaka w jednym. Konstrukcja tego rodzaju akcesoriów dla dzieci pozwala na łatwe przenoszenie niemowlaka przebywającego w bujaczku.

Jednocześnie ciekawe świata niemowlę może ze spokojem oraz co najważniejsze, w pełnym bezpieczeństwie i pod czujnym okiem rodziców, obserwować otaczający go świat.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie są rodzaje bujaczków – leżaczków, od kiedy można z nich korzystać, a także czym kierować się przy jego zakupie, aby wybrać najlepszy, to czytajcie dalej.

leżaczek bujaczek dla niemowlaka - gwiazdkazchicco.pl
Jaki leżaczek – bujaczek dla niemowlaka wybrać?

Jakie mamy rodzaje leżaczków?

Wyróżnić możemy takie rodzaje leżaczków – bujaczków jak:

  • bujaczki tradycyjne – jest najprostszy i zdecydowanie najłatwiejszy do spotkania typ leżaczków – bujaczków, ich rola ogranicza się wyłącznie do tytułowego leżaczka oraz bujaka, zdarza się, że bujaczki tego rodzaju mają wmontowany pałąk z zabawkami,
  • bujaczki wielofunkcyjne (2w1 oraz 3w1) – bujaczki wielofunkcyjne mogą pełnić kilka ról, w przypadku bujaczków 2w1 zetkniemy się z bujaczkami, leżaczkami oraz huśtawkami w jednym, z kolei bujaczki 3w1 oferują nam funkcję bujaka, ,
  • bujaczki elektryczne – podobnie jak tradycyjne pełnią jedynie rolę bujaczka oraz leżaczka, jednak znaczącą i pozytywną różnicą jest to, że ten rodzaj bujaków umożliwia automatyczne kołysanie dziecka,
  • bujaczki interaktywne – łączy go wiele zarówno z bujaczkami tradycyjnymi, jak i elektrycznymi, bujaczek interaktywny pełni rolę bujaka oraz leżaczka, jednak posiada również zautomatyzowanie, które objawia się w zabawkach wydających dźwięk czy poruszających się.

Który rodzaj bujaczków zaciekawił Was najbardziej?

Na co zwrócić uwagę wybierając bujaczek dla niemowlaka?

Jeśli zależy nam, aby wybrać najlepszy leżaczek – bujaczek z możliwych powinniśmy kierować się wytycznymi dotyczącymi rzeczy takich jak:

  • oznaczenia wiekowe – niestety przy dużej części bujaczków kryterium to praktycznie nie istnieje, jeśli już spotkamy model z ograniczeniem wiekowym to jest to zazwyczaj informacja, że z danego bujaczka można korzystać od 3 miesiąca życia niemowlęcia,
  • waga dziecka – to właśnie ona jest najistotniejsza, jeśli niemowlę nie przekroczyło minimalnej dopuszczalnej dla wybranego bujaczka wagi to ze względów bezpieczeństwa nie powinniśmy umieszczać w tym leżaczku dziecka, podobnie sytuacja wygląda, gdy niemowlę przekroczy maksymalną dopuszczalną wagę,
  • materiał z jakiego wykonano bujaczek – bujaczek powinien być wykonany z materiałów o wysokiej jakości oraz znanym i bezpiecznym składzie, konstrukcja leżaczka powinna być lekka i łatwa do przenoszenia, a przy tym wytrzymała,
  • regulowanie pozycji siedziska – jest to jedna z funkcji bujaczków, jednak na tyle istotna, że warto poświęcić jej oddzielną wzmiankę, to właśnie możliwość zmiany pozycji siedziska pozwala nam na karmienie w nim niemowlaka czy umożliwia dziecku krótką i wygodną drzemkę,
  • funkcje leżaczka – bujaczka – zależne są one od tego na jaki rodzaj leżaczka się zdecydowaliśmy, do wyboru mamy między innymi automatyczne bujanie, wbudowaną pozytywkę czy projektor.

Pamiętajmy również, aby zapewnić niemowlakowi należyte bezpieczeństwo.

W tym celu najlepiej wybierać bujaczki wyposażone w pięciopunktowe pasy. Ważną rolę odgrywają także atesty i certyfikaty świadczące o tym, że produkt jest bezpieczny dla dziecka, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i o skład materiałów, z których ów bujaczek powstał.

leżaczek bujaczek dla niemowlaka - gwiazdkazchicco.pl
Ile kosztują leżaczki – bujaczki? Gdzie możemy je zakupić?

Kiedy niemowlę może zacząć korzystać z bujaczka?

Leżaczki – bujaczki nie posiadają czegoś takiego jak ograniczenia wiekowe. Dlatego też mogą używać ich nawet noworodki. Jednak niech dzieje się to wyłącznie w sytuacji, gdy mamy możliwość ustawienia oparcia w pozycji leżącej.

Ile czasu niemowlę może spędzać w leżaczku – bujaczku?

Bujaczek stanowi dość kontrowersyjny temat. Wszystko ze względu na jego rzekomy negatywny wpływ na rozwój dziecięcego kręgosłupa oraz bioder.

Jednak pamiętajmy, że wszystko co stosowane jest w nadmiarze potrafi zaszkodzić. Dlatego też pozwalajmy dziecku przebywać w bujaczku jedynie przez określony czas, czyli około 2 godzin dziennie. Wtedy problem ten nie powinien nas doczyć.

W przypadku, gdy nadal będą dręczyć Was wątpliwości związane z korzystaniem z bujaczka porozmawiajcie z zaufanym lekarzem.

Dlaczego warto kupić niemowlęcy leżaczek – bujaczek?

Bujaczek uznawany jest za produkt wielofunkcyjny. Większość dostępnych na rynku modeli posiada regulację, która umożliwia ustawienie siedziska w odpowiedniej do danej sytuacji pozycji. Dzięki temu niemowlę może nie tylko siedzieć w bujaczku, ale również wygodnie leżeć czy nawet się zdrzemnąć.

Jeśli ciekawi Was jak prezentują się leżaczki z wymienioną wcześniej funkcją regulowania siedziska to zajrzyjcie pod adres chicco.pl. Oprócz szerokiej gamy produktów zobaczycie też jak wielka jest gama kolorystyczna bujaczków i leżaczków dla dzieci.

Opinie o leżaczkach – bujaczkach dla niemowląt

Jeśli chodzi leżaczki to rodzice mają co do nich podzielone zdanie. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia i zachwalają to, o ile prostsze jest pilnowanie niemowlęcia chociaż przez krótki czas. Drudzy z kolei, zwracają uwagę na potencjalny negatywny wpływ bujaczków na kręgosłup niemowlęcia.

Jednak jak już wcześniej podkreśliliśmy, wszystko powinno być stosowane z umiarem. Wliczając w to czas spędzany przez niemowlaka w bujaczku. W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy udanie się do lekarza i porozmawianie z nim na temat leżaczków – bujaczków.

Producenci i ceny bujaczków

Leżaczki – bujaczki produkują firmy takie jak Arti, Baby Smile, Chicco, Eurobaby, Fisher Price, Graco, Hauck, Jane, Kinderkraft, Lionelo, Malplay, Sun Baby czy Tiny Love. Cena bujaczka zależy głównie od jego rodzaju oraz materiału z jakiego został wykonany. Koszt leżaczka – bujaczka wynosi od około 70 do 860 złotych.

Zobaczcie jak leżaczki – bujaczki wyglądają w rzeczywistości:

Co sądzicie o leżaczkach – bujaczkach?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaje opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here