Prezenty dla dzieci Prezenty dla 8 latka i latki

Prezenty dla 8 latka i latki

Co na prezent dla 8 latka i 8 latki? Pomysły, inspiracje i opinie. Jaki będzie najlepszy prezent? Sprawdź!

Co sprawi, że nasz obdarowywany 8-latek lub obdarowywana 8-latka ucieszy się z prezentu tak, że do końca dnia będzie biegać w podskokach? Co sprawi, że w ich oczach ujrzymy błysk zachwytu, a na ich policzkach pojawią się rumieńce z emocji?

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na prezent dla 8-latka i 8-latki.

Przedstawione przez nas propozycje mają wielką szansę stać się właśnie przyczyną tego błysku i tych rumieńców!

To dzięki nim sprawimy dzieciom nieopisaną radość i dzięki nim spędzą one mnóstwo czasu na beztroskiej zabawie, a przy tym nauce.

Jaki prezent dla 8-latka może nam w tym pomóc?

Gry dla 8-letniego dziecka

Najlepszy pomysł na prezent dla 8-latka to taki, który zapewnia dziecku wszechstronny rozwój, a przy tym bawi. Takim właśnie prezentem będą gry. Integrują. Bawią i uczą. Pozwalają poznać smak zwycięstwa, ale i porażki. Ćwiczą myślenie. Polecamy zwłaszcza takie gry, w których mogą brać udział osoby w różnym wieku. Zwykle ich reguły nie są skomplikowane, grę można zacząć od razu, a ile przy tym zabawy i miłego, wspólnego spędzania czasu! Kolejny dobry pomysł na prezent dla 8-latka to ministół do gry w piłkarzyki lub bilarda. W sam raz dla małych rączek! Zdziwicie się, jaką konkurencją będzie taki stół dla gier elektronicznych.

Zabawki elektroniczne

Wbrew temu, co sądzi wielu dorosłych, zabawki elektroniczne również uczą! Spróbujcie sterować samochodem zdalnie sterowanym – to doskonały sposób na ćwiczenie koordynacji oko-ręka. Nie wszystkie dzieci jednak muszą lubić samochody. W takim razie może robot solarny? Uwaga! Będzie tym bardziej pożądany, jeśli będzie go trzeba najpierw samemu (no, może z małą pomocą) zbudować według załączonej instrukcji. Kolejną propozycją, jaką chcemy przedstawić, są zabawki elektroniczne wymagające dbania o „zwierzątko”. Ćwiczą inteligencję emocjonalną dzieci i przygotowują do opieki nad prawdziwym zwierzęciem, które być może pojawi się w domu.

Zabawki sportowe

W wieku 8 lat dzieci uwielbiają się ruszać i niespecjalnie przejmują się wywrotkami. Dlatego też jest to idealny czas, by zachęcić je do uprawiania różnego rodzaju sportów, ale także do ruchu w ogóle. Jaki prezent dla 8-latka może przyjść nam w tym z pomocą? Niezawodna będzie tu hulajnoga. Bezpieczna i łatwa w sterowaniu. Niezbyt szybka, ale jednak pozwalająca poczuć wiatr we włosach. A co, jeśli nasz ośmiolatek lub nasza ośmiolatka mają już hulajnogę? W takim wypadku najlepszy prezent dla 8-latka to butorolki! Przedmiot westchnień i marzeń niejednego dziecka. I nic dziwnego. Wyglądają jak zwyczajne, sportowe buty (chociaż są i takie ze skrzydełkami po bokach!). Wystarczy jednak jeden ruch nogą, a właściwie tylko przeniesienie ciężaru ciała na pięty, by te zwykłe buty zamieniły się w butorolki, na których można jeździć podobnie jak na rolkach, choć nie tak szybko. Pierwsze próby sterowania i utrzymania równowagi na butorolkach mogą skończyć się niegroźnymi wywrotkami, ale ćwiczenie warte jest efektu!

Klocki i puzzle

Większość dzieci w wieku ośmiu lat ma w swoim domu niejeden zestaw klocków. Można z nich budować godzinami, wciąż na nowo. Przychodzi jednak czas, gdy chciałoby się spróbować czegoś nowego. Tu z pewnością sprawdzą się klocki przestrzenne, składające się na przykład z długich patyków i złączek lub też elementów w kształcie kół zębatych. Jeśli z kolei nasza ośmiolatka lub nasz ośmiolatek kochają układać puzzle, to może warto wypróbować puzzle kuliste? Choć ich ułożenie będzie dużo trudniejsze (na początku), to w efekcie powstanie niezwykły, przestrzenny obiekt.

Kreatywnie zabawki dla 8-latka

Ośmiolatków nie trzeba zachęcać do kreatywności. Wystarczy czasami jedna mała rzecz, która rozbudzi ich wyobraźnię, by powstały niezwykłe prace. Jaki prezent dla 8-latka może sprawić, by tak się stało? Doskonałym pomysłem jest na przykład krosno do tkania. Choć praca na takim krośnie wymaga cierpliwości, to wysiłek jest tego warty! Po skończonym tkaniu powstanie dzieło, które świetnie spełni się w roli dywanika w domku dla lalek. Jeśli Wasz obdarowywany ośmiolatek lub obdarowywana ośmiolatka lubi wszelkie masy, z których można lepić figurki lub też jeśli kocha masy potocznie zwane „glutkami”, to z pewnością ucieszy się z zestawu do zrobienia masy żelowej (nawet z brokatem!). Dla ośmiolatka lub ośmiolatki lubiących rysować, a także nie bojący się nowych wyzwań, niezawodnym prezentem może się okazać pisak 3D. Dzięki niemu można tworzyć przestrzenne obiekty z linii, a także pojedyncze elementy, z których w kolejnym etapie buduje się duże przedmioty o pełnych ściankach.

Konstrukcje

Konstruowanie różnego rodzaju budowli lubią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Trzeba tylko dobrać odpowiedni do zainteresowań model. A mamy tu całe mnóstwo modeli do wyboru! Samochody i inne pojazdy, domki, a nawet całe miasta mogą wyjść spod rąk naszego ośmiolatka lub naszej ośmiolatki. Nie dość, że dziecko będzie mogło być dumne z wykonanej pracy, co wzmocni jego poczucie wartości, to jeszcze później będzie mogło się bawić skonstruowanymi przez siebie obiektami. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj domek dla lalek. To najlepszy pomysł na prezent dla 8-latki. Zwłaszcza dla takiej, która jeszcze takiego domku nie miała.

Majsterkowanie

Podobnie jak w przypadku konstruowania, majsterkowanie może stać się pasją i chłopców, i dziewczynek. Zwłaszcza, jeśli otrzymają w prezencie zestaw do majsterkowania albo stół lub walizkę z narzędziami. Młotki, klucze, śrubokręty, obcęgi i kombinerki w wersji dla dzieci wyglądają naprawdę zachęcająco!

Zabawki z nutką nostalgii

Przeglądając ofertę sklepów z zabawkami często można się natknąć na zabawki i gry dla dzieci, które w naszym dzieciństwie były mocno eksploatowane! Zwykle są bardzo proste w budowie, a i zasady gry nie należą do najbardziej skomplikowanych. Dają za to całe mnóstwo radości! W dodatku, obecne zabawki i gry, o których mowa, wyglądają naprawdę zachęcająco (jak choćby pchełki w drewnianym pudełku!). Jaki prezent dla 8-latka „z dawnych lat” może okazać się strzałem w dziesiątkę? Oprócz pchełek, warto jeszcze zwrócić uwagę na bierki, domino, skakanki, hula hop i gumy do grania.

Książki dla 8 letniego dziecka

Wspominamy o książkach na samym końcu bynajmniej nie dlatego, że uważamy, że są najmniej ważne lub najmniej atrakcyjne. Wydaje się, że książka to pierwszy prezent, jaki przychodzi na myśl, jeśli zastanawiamy się, co kupić ośmiolatkowi lub ośmiolatce. Rozwija wyobraźnię, zachęca do czytania, uczy i bawi. W zależności od tego, jaką książkę wybierzemy, może też utulać do snu, rozśmieszać albo wspomagać radzenie sobie z różnymi problemami.

Oczywiście czekamy także na Wasze pomysły i inspiracje. Wszystkie opinie są mile widziane odnośnie tego co Waszym zdaniem będzie najlepsze na prezent dla 8 letniego dziecka. Zarówno dziewczynki jak i chłopca.