Prezenty na Święta dla dzieci. Pomysły i inspiracje na prezent dla chłopca i dziewczynki

13 marca 2019
0
1916

Upragnione i wyczekaneŚwięta Bożego Narodzenia. Uroczyście nakryty stół, lampki wesoło błyskające z choinki i odświętne ubrania domowników i gości. A pod choinką to, co dzieciom na całym świecie sprawia chyba najwięcej radości – prezenty.

Tajemniczo zapakowane w kolorowe bibułki, wyglądające nieśmiało ze świątecznych torebek, czekające na to, by znaleźć się w małych rączkach i zapalić tę iskierkę radości i zachwytu w oczach dziecka. Jednak, aby magii świąt stało się zadość i by prezenty spełniły swoje zadanie, czasami trzeba się nieźle nachodzić i naszukać.

Dlatego dziś przygotowaliśmy garść pomysłów na prezent na gwiazdkę dla dzieci w różnym wieku, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Jesteśmy pewni, że nasz artykuł przyczyni się do zaróżowienia policzków i błyszczących ze szczęścia oczu obdarowanych milusińskich.

Zacznijmy więc podróż przez pomysły i inspiracje na prezenty dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia!

Prezent na Święta dla dzieci
Najlepsze pomysły na prezenty na Święta dla dziecim, zarówno noworodków, niemowląt jak i starszych!

Prezenty pod choinkę dla niemowląt

Wyjątkowy prezent na Święta dla noworodków i młodszych niemowląt stanowią wszelkiego rodzaju karuzele, projektory i pozytywki (które często stanowią jedną całość).

Projektory czarują maluchy pięknymi kolorami i światłami. Delikatne dźwięki pozytywki pozwalają im się uspokoić i zasnąć, a karuzele to już niemal nieodłączne elementy niemowlęcych łóżeczek.

A co dla starszych niemowląt, które już chcą się bawić?

Tu doskonale sprawdzą się maty edukacyjne.

Nie tylko są bardzo atrakcyjne wizualnie, ale także wspierają rozwój dziecka i pozwalają mu na dłużej skupić uwagę. Jeśli tylko maluch nauczy się przewracać na brzuszek, wszystkie najciekawsze elementy maty zostaną natychmiast odkryte. A w zabawie na pleckach pomocny będzie dostawiany stojaczek z zabawkami.

Idąc dalej.

Prezent na Gwiazdkę dla rocznego dziecka

Roczne dziecko, czy to chłopiec, czy dziewczynka, uwielbia trenować świeżo zdobyte umiejętności: stawianie pierwszych kroczków, wciskanie guziczków, układanie (prostych) klocków.

Dla takiego malucha nie ma lepszej zabawy niż ich doskonalenie. Dlatego też dla dziecka w tym wieku proponujemy wybrać zabawkę spośród pchaczy, jeździków lub sorterów.

Prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci
Prezenty na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci. Jaki wybrać i kupić? Który będzie najlepszy? Sprawdź!

Kilka słów o pchaczach.

Pchacze pozwalają przemieszczać się na własnych nóżkach z bezpiecznym i stabilnym podparciem. Dodatkowo, zwykle są wyposażone w przyciski i pokrętła, dzięki którym maluch może się bawić także wtedy, gdy po prostu stoi lub siedzi.

A jeździki dla dzieci?

To zabawki, które można uznać za wstęp do nauki jeżdżenia na rowerze. Pozwalają dziecku poczuć przyjemność płynącą z przemieszczania się dzięki sile własnych nóżek i dostarczają przy tym mnóstwo radości!

I jeszcze słówko o sorterach.

Sortery to jedne z najprostszych i najtańszych zabawek. Jednocześnie jednak są niezastąpione w zabawie – wspomagają rozwój maluszka, uczą kształtów i kolorów. Ich układanie wymaga cierpliwości i rozróżniania większych i mniejszych elementów.

I można się zdziwić, jak szybko roczne dziecko potrafi zrozumieć, o co chodzi w tej zabawce!

Pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku 2 – 3 lat

Tutaj już niektóre zabawki będą przeznaczone typowo dla dziewczynek i typowo dla chłopców. I choć nie jesteśmy zwolennikami sztywnego podziału, chyba nie da się go do końca uniknąć.

Zobaczmy więc!

Dziewczynka w wieku 2 – 3 lat z pewnością będzie zachwycona rozkładaną kuchenką, w której znajdzie nie tylko naczynia, garnki i sprzęty w „swoim” rozmiarze.

Kuchenka interaktywna pozwoli na uzyskanie dźwięków, które do złudzenia przypominają na przykład gotowanie się wody czy nalewanie wody do czajnika.

Zarówno chłopiec, jak i dziewczynka ucieszy się też z rowerka biegowego.

Warto tu się pokusić o poszukanie specjalnego modelu motocrossowego dla chłopca i modelu w kolorze różowym dla dziewczynki (jeśli akurat znajduje się w okresie różowym).

Prezenty na Gwiazdkę dla dzieci
Prezenty na Gwiazdkę dla dzieci. Porównaj ceny prezentów na Święta dla dzieci.

Wyjątkowy prezent na Gwiazdkę dla dziewczynki i chłopca w wieku 4 – 5 lat

Cztero – i pięciolatki to dzieci, które uwielbiają odkrywać świat, naśladować dorosłych i „prawdziwe” życie. Dlatego dla maluszków w tym wieku polecamy zabawki interaktywne, takie jak piesek, który będzie reagował na gwizd, głos i dotyk dziecka.

To świetny pomysł na prezent pod choinkę zwłaszcza wtedy, gdy w domu dziecka z różnych względów nie można trzymać psa, a maluch bardzo pragnie go mieć. Naszą kolejną propozycją są tory wyścigowe – ucieszą z pewnością przede wszystkim chłopców (zarówno tych małych, jak i dużych).

Podsumowując naszą podróż przez świąteczne prezenty dla dzieci.

Pomysł na prezent świąteczny dla dziecka

Wybierając najlepszy prezent na gwiazdkę dla dziecka, warto zacząć poszukiwania dużo wcześniej. Dzięki temu będziemy mogli zrobić rozeznanie wśród rodziców (co wydaje im się potrzebne, a co nie, co już mają albo sami zamierzają kupić).

Z kolei jeśli sami jesteśmy rodzicami, to będziemy mieć czas na to, by wybrać naprawdę wyjątkowy prezent dla swojego dziecka, właśnie taki, o którym mówiliśmy na początku.

Taki, który sprawi, że maluch będzie zachwycony.

Bo przecież to zachwyt dzieci w większości tworzy najpiękniejszą magię Świąt Bożego Narodzenia.

I jeszcze jedno!

Pomysły na prezent dla dziecka na Święta
Pomysły na prezent dla dziecka na Święta. Przeczytaj opinie i recenzje rodziców!

Opinie, recenzje, pomysły i inspiracje czyli pomagamy sobie nawzajem!

Pamiętajcie proszę o nas i o innych rodzicach, którzy co roku zmagają się z wyborem najlepszego pomysłu na prezent dla swojego dziecka na Święta Bożego Narodzenia. Pamiętajcie zwłaszcza o tych, którzy co dopiero zostali świeżo upieczonymi rodzicami!

Dlatego właśnie zachęcamy Was abyście w komentarzach dodawali swoje opinie oraz recenzje zabawek dla dzieci na Święta. Każda taka opinia czy recenzja pozwoli nam wszystkim dokonać lepszej i bardziej świadomej decyzji a także pozwoli uniknąć błędów i „wtop” z prezentem na Święta.

Bez względu na to czy szukasz prezentu na Gwiazdkę dla noworodka, niemowlaka, chłopca czy dziewczynki. Tutaj możesz wymienić się pomysłami, opiniami i inspiracjami bez obaw. W końcu wszyscy jesteśmy rodzicami ; ) Noo… czasem zaglądają do nas także babcie, dziadkowie, wujkowie, ciocie, kuzynki, siostry czy bracia… no dobra. Możemy powiedzieć, że zaglądają do nas całe rodziny w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów na prezenty na Gwiazdkę na swoich małych dzieci.

Aaaa i jeszcze jedno. Rzućcie okiem na te kilka ciekawych pomysłów na prezent dla dziecka pod choinkę:

Pamiętajcie o opiniach i pomysłach, które możecie wrzucić do komentarzy. Do przeczytania!

Dodaje opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here